Animacje weselne dla dzieci – Poradnik dla Młodych Par krok po kroku

Prawdopodobnie na planowanie wesela poświęcasz długie godziny, bo chcesz by każdy: zarówno Ty, jak goście, bawili się po prostu wyśmienicie. Jednak to nie zawsze jest takie proste, zwłaszcza w przypadku rodziców, którzy przychodzą na przyjęcie z dziećmi. Dla nich to po części wspólne świętowanie, a po części pilnowanie maluchów.

Efekt? Mniej czasu na parkiecie, mniej czasu na rozmowy i szybszy powrót do domu. Na szczęście z animacjami weselnymi dla dzieci scenariusz imprezy może wyglądać zupełnie inaczej. Miłą niespodzianką dla wszystkich gości będzie zapewnienie atrakcji oraz opieki dla dzieci na weselu. Animatorzy zapewnią mnóstwo atrakcji małym szkrabom, ale przede wszystkim pozwolą ich rodzicom oddać się wyśmienitej zabawie.

Jak animator dla dzieci pomoże Ci zorganizować idealne wesele?

Dzieci na weselu wprowadzają rodzinną atmosferę i wywołują uśmiech na wielu twarzach. Ale niestety często też najzwyczajniej w świecie się nudzą. Przez większość wieczoru ciągną swoich rodziców za rękawy, prosząc o uwagę. W takich warunkach trudno w pełni oddać się tańcom i toastom.

A wystarczy zaprosić na wesele animatora. Dzięki temu dzieci będą się świetnie bawić, a dorośli zyskają więcej swobody.

Jak animacje weselne wyglądają w praktyce?

  • Nasze animatorki zorganizują energiczne i kreatywne zabawy, które wciągną dzieci na długo. Tańce, zagadki, puszczanie baniek – wszystko, co maluchy mogłyby robić godzinami. Zawsze zachęcamy dzieci do zabawy, ale ich do niej nie zmuszamy. Nie chodzi też tylko o to, by zająć im czas. Animatorki zapewnią im wspaniałą zabawę, dzięki czemu rodzice będą mogli bez stresu szaleć na parkiecie.
  • Jeśli dzieci mają osobny stolik, animatorki usiądą razem z nimi i pomogą im zjeść coś zdrowego, by nabrały energii. W tym czasie dorośli będą mogli w spokoju delektować się obiadem czy smakołykami z wiejskiego stolika. Gwarantujemy, że takie rozwiązanie doceni każdy rodzic. Dla dzieci będzie to także świetna okazja do integracji i zapoznania się z naszym planem zabawy.
  • Ważnym punktem naszego programu jest przygotowanie prezentu dla Młodej Pary. Później maluchy uroczyście wręczą go Nowożeńcom, tańcząc przy tym w rytm „Kaczuszek”. Na każdym weselu to moment, w którym cała sala dosłownie zrywa boki ze śmiechu.
  • Aby Twoi goście nie opuścili imprezy przed dobranocką, nasze animatorki mogą także pomóc zmęczonym dzieciom ułożyć się do snu. Będą czuwać nad śpiącymi maluchami aż do 3. nad ranem lub do momentu, w którym rodzice będą chcieli jechać do domu.

Pamiętaj, że zabawa z dziećmi wymaga od animatorów ogromnych pokładów energii. Jeśli przyjeżdżają na dłużej niż 3 godziny, będą potrzebowali przerwy na zregenerowanie sił.

Jak przygotować się do animacji dla dzieci na weselu?

Jeśli zapraszasz animatora, Twoja rola sprowadza się do podjęcia kilku decyzji: gdzie i jak długo dzieci będą się bawić? Jakie atrakcje wybrać? Ilu animatorów zaprosić? Spokojnie! Już podpowiadamy, jak się do tego zabrać:

1. Jak wybrać miejsce na animacje dla dzieci?

Najlepsza będzie przestrzeń, w której dzieciaczki będą mogły się swobodnie poruszać i komunikować między sobą. To może być osobna salka, ale też duży oddzielony korytarz. Jeśli pogoda sprzyja, świetną opcją jest zabawa na świeżym powietrzu. Przyniesiemy zabawki, balony, ogromne plansze i inne potrzebne sprzęty – dzieci nie będą się nudzić!

2. O której godzinie rozpocząć animacje?

To zależy od Ciebie i planu Twojego wesela. Zastanów się, w których punktach przyjęcia widzisz udział małych gości. Jeśli chcesz, animacje mogą rozpocząć się od razu po przyjeździe z kościoła, albo dopiero po pierwszym tańcu. Za każdym razem godzinę dopasujemy do Twojego harmonogramu i chętnie doradzimy Ci rozwiązanie.

3. Ile czasu zaplanować na animacje dla dzieci?

To również decyzja, którą warto podjąć indywidualnie. Wiele zależy od tego, o której zaczyna się wesele oraz w jakim wieku są dzieciaczki. W Animacje Fascynacje możesz wybrać jeden z trzech pakietów: 3-godzinny, 5-godzinny oraz całonocny. Ten ostatni pozwoli Twoim gościom bawić się aż do 3 nad ranem, podczas gdy ich pociechy będą smacznie spały pod czujnym okiem animatorek. Opowiedz nam o szczegółach Twojego wesela, a na pewno coś doradzimy.

4. Ile animatorek zamówić na wesele?

W Animacje Fascynacje dziećmi zawsze opiekują się co najmniej dwie animatorki. Dzięki temu zapewniamy maluchom więcej zabaw i atrakcji, zwłaszcza jeśli dzieci są w różnym wieku. Liczba animatorek dostosowana jest także do wielkości grupy. W tej kwestii możesz zdać się na nas.

5. Dla dzieci w jakim wieku warto zorganizować animacje na weselu?

Najczęściej bawimy się z dzieciaczkami w wieku od 3 do 11 lat. Młodsze szkraby mogą do nas dołączyć pod opieką rodziców. Z kolei nastolatkowie, jeśli tylko mają ochotę na wspólną zabawę, także są mile widziani.

6. Jakie atrakcje dla dzieci wybrać na weselu?

Jeśli chcesz zapewnić dzieciaczkom ekstra porcję wrażeń, pomyśl także o następujących atrakcjach:

  • stoisko z watą cukrową – nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że dzieci uwielbiają tę słodką przekąskę,
  • dmuchana zjeżdżalnia – dostarczy dzieciom mnóstwa frajdy i dodatkową szansę na zużycie ich niespożytej energii,
  • występ iluzjonisty – na 40 minut magik zabierze wszystkich uczestników do świata prawdziwych czarów,
  • kącik malucha – jeśli na Twoim weselu są dzieci młodsze niż 3 lata, tu będą mogły bawić się bezpiecznie. Zapewniamy im wafle, basen z kulkami, tunel i wiele innych atrakcji, które maluszki uwielbiają.

Nie polecamy natomiast malowania buziek. Biała suknia ślubna czy odświętne stroje gości mogłyby się pobrudzić od pokolorowanych twarzyczek, gdy maluch będzie chciał się przytulić. Dlatego lepiej postawić na inne atrakcje, które zapewnią wszystkim niezapomnianą zabawę.

O czym jeszcze warto pamiętać? Być może kusi Cię, żeby zrobić gościom niespodziankę i zaskoczyć ich animacjami dla maluchów w dniu wesela. Na pewno sprawi im to radość, ale mimo wszystko radzimy uprzedzić swoich gości o animacjach przed przyjęciem. Oszczędzisz im sporo stresu i pomożesz zaplanować, jak długo zostaną na weselu.

Animacje weselne dla dzieci – dobra zabawa dla wszystkich

Animatorów dla dzieci docenią zarówno duzi, jak i mali goście przyjęcia. Dzięki nim wszyscy będą się bawić do białego rana, a potem wspominać ten dzień być może równie długo, jak Ty. A na weselu chodzi przecież o wspólne świętowanie!

Przekonaj się, jak wyglądają animacje weselna dla dzieci w Animacje Fascynacje. Ceny naszych pakietów zaczynają się już od 600 zł, a jeśli planujesz poprawiny, dostaniesz dodatkowe 20% zniżki. Napisz do nas lub zadzwoń i pozwól nam zapewnić świetną zabawę Twoim gościom.