Chusta animacyjna – pomysły na ciekawe gry i zabawy z chustą

Duży, kolorowy i lekki spadochron zwany chustą animacyjną przynosi wiele radości naszym maluchom. Jest to chyba najczęściej używany przedmiot podczas zabaw z dziećmi przez animatorów zabaw. Można ją wykorzystywać w wielu miejscach. Sprawdza się zarówno podczas organizacji przyjęć urodzinowych dla dzieci jak i festynów plenerowych lub wesel. Ma wiele zastosowań i to pewnie dlatego jest uwielbiana przez wszystkich. Warto zaznaczyć rodzicom pociech, że posiada wiele zalet dla małych uczestników naszych animacji.

Chusta animacyjna jest dobrym sposobem na rozpoczęcie przyjęcia z dziećmi przez animatora. Ułatwia wzajemne poznanie się uczestników. Co najważniejsze chustkowe szaleństwa polegają na współdziałaniu a nie na rywalizacji. Dzieciaki uczą się bycia w grupie. Dążą do osiągnięcia celu, który wymaga zwinności, spostrzegawczości oraz sprytu. Dzięki temu otwierają się i nawzajem zapamiętują swoje imiona. To wszystko sprawia, że zyskują więcej pewności siebie co zaowocuje w przyszłości łatwiejszym nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami.

Zabawy z chustą animacyjną wymagają od dzieci skupienia uwagi. Ćwiczą szybkie reakcje na ustalony sygnał oraz przestrzegania zasad. Rozwijają precyzję ruchów oraz umiejętność rozpoznawania kolorów a przy tym świetnie się bawiąc. Dzięki chuście zajęcia z dziećmi stają się bardziej atrakcyjne a uczestnicy chętniej biorą w nich udział. Umożliwia czerpanie radości z ruchu, który jest gwarantowany podczas aktywności z chustą.

Przedstawimy parę pomysłów na wykorzystanie chusty w trakcie prowadzenia animacji dla dzieci!

  • Podczas zabawy REKIN zawsze jest dużo śmiechu i frajdy. Wybieramy dwóch rekinów, którzy są ukryci pod chustą oraz dwóch obrońców chodzących dookoła niej. Reszta dzieci siedzi z nogami schowanymi pod chustą. Rekiny wybierają osoby i wciągają do środka za nogi. Gdy dziecko zostanie wciągnięte zostaje rekinem. Obrońcy mogą ratować przed wciągnięciem.
  • Posąg z dzieci wymaga trochę kreatywności i skupienia. Dzielimy maluchy w pary. Jedna z nich wchodzi pod chustę tworząc posąg. W tym czasie pozostali odwracają się. Na sygnał animatora odwracają się i dotykiem badają posąg, a następnie mają za zadanie odtworzyć go w parach. Animator zabaw dla dzieci odsłania posąg a wszyscy sprawdzają czy udało im się dobrze przedstawić oryginał.
  • Dzieci bawiąc się chustą mogą samodzielnie zrobić ,,sałatkę owocową”. Animator dzieli dzieci na parę rodzajów owoców. Wszyscy trzymając wachlują chustą. Gdy usłyszą nazwę owocu, którym są mają za zadanie przebiec pod chustą zamieniając się miejscami. Na hasło ,,sałatka owocowa” wszyscy uczestnicy wykonują to w jednym czasie.

Takie zabawy wywołują dobry nastrój oraz odprężenie. Dlatego zapraszamy do skorzystania z naszych animacyjnych usług aby zobaczyć chustkowe szaleństwa w wykonaniu Animacje Fascynacje.