Ruch to zdrowie!

Prowadząc animacje dla dzieci staramy się zapewnić dla naszych podopiecznych dużo ciekawych, ruchowych zabaw. Aktywny tryb życia jest bardzo ważny w życiu młodych ludzi, dlatego podczas naszych animacji nie może zabraknąć dużej ilości ruchu.

Aktywne spędzanie czasu ma wiele zalet. Poprawia odporność i samopoczucie. Podczas aktywności fizycznej najmłodsi mogą rozładowywać negatywne emocje a ich organizm wytwarza w tym momencie endorfiny, które sprawiają, że dzieciaki są szczęśliwe i zadowolone. Mało kto wie, że dzieci podczas uprawiania sportu wzmacniają swoją pewność siebie. Wzrasta ich samoocena, dzięki czemu lepiej sobie radzą w kontaktach z rówieśnikami. Duża ilość ruchu powoduję zwiększenie zdolności zapamiętywania co z pewnością ułatwi dzieciom naukę.

Lubimy sprawiać, że dzieci podczas zabaw z naszym animatorem nie tylko dobrze się bawią ale także rozwijają. Zabawy ruchowe to same korzyści dla naszych podopiecznych. Przykładowymi atrakcjami dla dzieci, które proponujemy podczas animacji są: skoki na trampolinie, szalone mini disco, wyścigi na nartach wieloosobowych lub w workach, przeciąganie liny, twister, grupowe zabawy z balonami i wiele wiele innych.

W dzisiejszych czasach gdy dzieci mają już dostęp do wielu sprzętów elektronicznych, coraz częściej wybierają wpatrywanie się w ekran, a coraz rzadziej aktywne zabawy na świeżym powietrzu. Zamiast bawić się z rówieśnikami nawiązują kontakty online. Na pierwszy rzut oka wydaję się, że to nic złego, ale to początek problemów, gdyż brak aktywności fizycznej prowadzi do otyłości, wad postawy, a nawet cukrzycy. Dzieci, które nie ruszają się dostatecznie dużo mają mniej energii, często są sfrustrowane a ich koordynacja ruchowa pozostawia wiele do życzenia.

Nie musi tak być! Nasi animatorzy zabaw wpajają podczas animacji dla dzieci zamiłowanie do ruchu i aktywnego spędzania czasu. Rodzice również powinni stawiać zabawy ruchowe na pierwszym miejscu. Zabierajcie swoje dzieciaki na rowery, na rolki, na basen, na spacery. Niech od najmłodszych lat wiedzą, że ruch to dobra zabawa i zdrowie. Zobaczycie jak w przyszłości bardzo Wam za to podziękują. Jeśli wszczepicie w swoich pociechach chęć do aktywnego trybu życia, będą wiedziały jak pogodzić to z korzystaniem z komputera, tabletu czy telewizora.

Oczywiście wiedzcie, że zdrowe dziecko nie oznacza tylko aktywnego dziecka. Zdrowe odżywianie, proste siedzenie podczas odrabiania lekcji, a także czytanie przy odpowiednim świetle – warto zaszczepić w dziecku podstawy dbania o zdrowie. Pamiętajcie o tym!

Pamiętajcie też o nas! Jesteśmy dla wszystkich! Jeśli planujesz zorganizować imprezę urodzinową dla dzieci czy może zastanawiasz się co zrobić z dziećmi na weselu, albo najzwyczajniej chcesz aby na przyjęciu dla dzieci animator zabaw zapewnił atrakcje, nie musisz się obawiać. Wiemy co jest dobre dla dzieci! Nie ważne, gdzie się znajdziemy, czy to na weselu, czy urodzinach, czy na przyjęciu rodzinnym – sprawimy, że dzieciaki będą miło wspominać to wydarzenie! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, kontaktem telefonicznym lub mailowym. Gwarantujemy dobrą zabawę i brak nudy! W końcu animatorzy zabaw dla dzieci od tego są.