Kreatywne atrakcje dla dzieci – produkcja “Super Slime. Ponad 100 przepisów”

Organizując różne przyjęcia dla dzieci uwielbiamy zapewniać dzieciom kreatywne zadania. Jedną z takich atrakcji dla dzieci jest nasza cudowna produkcja glutków! Świetnie się to sprawdza w każdej sytuacji zarówno w czasie animacji urodzinowych jak i weselnych, a dzieci chyba sami wiecie – kochają to. Podczas naszych animacji dla dzieci tworzenie wspomaga super książka “Super Slime. Ponad 100 przepisów” autorki Jagan Alyssa. Jak sama nazwa wskazuje posiada ogromne ilości przepisów na glutki, które opisują w łatwy sposób jak zrobić masę plastyczną krok po kroku. Zabawa z glutkami polega głównie na rozciąganiu, ugniataniu, obserwowaniu i oczywiście sam fakt tworzenia jest twórczą atrakcją. Ważne jest aby pamiętać, że taka masa plastyczna przeznaczone są głownie dla starszych dzieci.

W ostatnim czasie szału na masy plastyczne nie wyobrażam sobie urodzin dla dzieci bez wspólnego produkowania glutków. Bardzo szybko można zaobserwować, że między różnymi animacjami ruchowymi dla dzieci dobrze jest zrobić przerwę na coś kreatywnego. Po pierwsze dzieci mogą spokojnie odpocząć w twórczy sposób a ponadto na naszych przyjęciach mają możliwość stworzyć coś samodzielnie, co wpływa na ich małe główki bardzo pozytywnie. Pobudzają różne bodźce i mało kto wie ale dzięki takim ćwiczeniom również rośnie ich pewność siebie. Często lecą do rodziców, dumne i zadowolone z siebie pokazując co same stworzyły. Trzeba pozwolić dzieciom trochę się pobrudzić, poeksperymentować i puścić wodze fantazji dodając różne dziwne rzeczy do glutków.

Inną cudowną twórczą atrakcją, którą uwielbiamy prowadzić podczas animacji weselnych i urodzinowych to samodzielne tworzenie figurek gipsowych przez dzieci. Używamy gips, który szybko schnie. Dzięki temu możemy już po godzince ozdabiać i malować to co sami zrobiliśmy. Ale o tym i o innych kreatywnych zajęciach organizowanych przez naszych animatorów zabaw w kolejnych postach. Zapraszamy do zaglądania 🙂

Chciałabyś zapewnić opiekę nad dziećmi podczas wesela a może organizujesz przyjęcie urodzinowe dla swojego dziecka? Zadzwoń lub napisz a zapewnimy niezapomnianą zabawę! Nie tylko atrakcje dla dzieci sportowe i taneczne ale twórcze, kreatywne i rozwijające małe główki. Animatorzy zabaw dla dzieci Animacje Fascynacje przesyłają buziaki!